ریاضیات همواره از مباحث مهم و مورد توجه در علوم بوده است و همواره به طور مستقیم و غیرمستقیم با زندگی روزمره افراد در ارتباط است. اغلب والدین تلاش می‌کنند با استفاده از وسایل و روش‌های مختلف قدرت تجزیه و تحلیل‌های مربوط به علم ریاضی را در فرزندانشان تقویت کنند. این مهم با آموزش اعداد به بچه‌ها در سنین کودکی آغاز می‌شود.
کتاب «هوش ریاضی» نوشته امیرهوشنگ اقبال‌پور با رویکرد رشدمحور و تعاملی با روشی سرگرم کننده موضوع آموزش مفهومی عددنویسی را به صورت کاربردی دنبال می‌کند و کودکان با توجه به شناخت محیط پیرامون خود و دیگر نیازهای شخصی مانند اسباب‌بازی، رنگ، مزرعه، پوشاک، بدن، خانواده و غذا با تکنیکی هوشمندانه و سرگرم کننده فرایند آموزش را تجربه می‌کنند و ضمن فراگیری مفهومی اعداد از زمان خود به صورت شاد و پویا بهره می‌برند و خاطراتی خوش را از فراگیری آموزش عدد و عددنویسی به خاطر خواهند سپرد.
نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب نوشته است: «استفاده از این مجموعه کمک می‌کند تا کودکان نحوه خط‌الرسم اعداد را به درستی فرا گرفته و البته تاثیر تمرین‌ها و فعالیت‌های موجود در این مجموعه بی‌شک در دست‌ورزی و زیبانویسی غیرقابل انکار است. لذا استفاده از این مجموعه برای تمامی کسانی که مراحل آموزش اعداد را طی می‌کنند، توصیه می‌شود…»
والدین و مربیان می‌توانند از این کتاب و تصاویرش برای تقویت توانایی فکری و ذهنی کودکان و شیرین کردن درس ریاضی و استفاده در آزمون‌های درسی بهره ببرند.
کتاب «هوش ریاضی» با استفاده از شکل‌های رنگی و مورد علاقه کودکان، اعداد از یک تا 20 به کودکان گروه سنی «الف و ب» آموزش می‌دهد. علاوه بر این بچه‌ها با تصویر و روش نوشتن صحیح آن عدد آشنا می‌شوند. همچنین این کتاب حاوی طرح اشکال مختلف به عنوان الگو است که رنگ آمیزی آنها به کودکان در یادگیری اعداد کمک می‌کند.
امیرهوشنگ اقبال‌پور در سال 1350 متولد شد. وی نویسنده کودک و نوجوان و مدیر مسئول انتشارات آبرنگ است. ازجمله آثار وی می‌توان به «هوش و خلاقیت، معما و سرگرمی»، «دفتر تمرین انگلیسی»، «هوش و خلاقیت پیش دبستانی»، «آموزش درس به درس زبان انگلیسی»، «گیاهان»، «آموزش اعداد» و «مفاهیم ریاضی:آموزش مفاهیم پایه‌ای فارسی-انگلیسی» اشاره کرد.
انتشارات آبرنگ، کتاب «هوش ریاضی» را در قالب 128 صفحه و شمارگان دو هزار نسخه به قیمت 150 هزار ریال منتشر کرده است.
منبع خبرگزاری کتاب ایران

پاسخ دهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال